IMAMO PRVAKA I VICEPRVAKA HRVATSKE

2019-04-14

Ovog vikenda održano je prvenstvo Hrvatske u borbama za mlađe uzraste, tj. za karataše i karatašice od 8.-13.-e godine starosti. Nastupilo je ukupno 515 natjecatelja, a mi smo nastupili u ukupno 14 kategorija.
Osvojili smo 2 odličja, zlato u mlađim kadetima i broncu u uzrastu mlađih učenika.
Matej Vuković u kategoriji -48kg se drugu godinu zaredom penje na najviše postolje i ponovno osvaja titulu prvaka Hrvatske. Odličan rezultat i potvrda kvalitete za našeg Mateja.
Vito Hulina u mlađim učenicima -30kg osvaja također drugu godinu zaredom medalju, no ovog puta srebrnu. Vito je uvjerljivo pobijedio u svoja 3 meča, ali u finalu gubi na izglasavanje protiv borca iz Slavonskog Broda.
Nadali smo se još nekoliko medalja no nedostajalo je malo sportske sreće.
Nekoliko boraca je izgubilo u polufinalima i borbama za broncu, a nekoliko njih u repesažnim mečevima.
Pokazali smo da je cijela ova generacija odlična i da će sigurno u budućnosti još osvajati puno "velikih" medalja.