OTVORILI SEZONU SA 27 MEDALJA

2020-09-05

Otvorili smo novu karate sezonu u Čakovcu. Međimurje Open je turnir sa kojim počinjemo svaku sezonu i koji nam je pokazatelj trenutne forme nakon odrađenih bazičnih ljetnih priprema. Nastupili smo u dosta velikom sastavu jer nas u listopadu očekuje prvenstvo Hrvatske za mlađe uzraste i za uzraste kadeta, juniora i mlađih seniora.

Međimurje Openu prisustvovalo je 511 natjecatelja iz 60 klubova što je velika brojka ako uzmemo u obzir situaciju u kojoj se trenutno nalazimo. Što se tiče organizacije, veliku čestitku upućujemo ekipi karate kluba Globus koji su na jednoj vrhunskoj razini organizirali turnir po svim epidemiološkim preporukama. Ovo je bio primjer kako turnir mora izgledati u ovim teškim vremenima za sport općenito. Bravo!

Od ukupno 30 kategorija u kojima smo nastupili osvojili smo čak 27 medalja, od čega 8 zlata, 8 srebra i 11 bronci!!!! Sa tim rezultatom završili smo na drugom mjestu u ukupnom poretku klubova, a na prvom mjestu ako uzmemo u obzir borbe (kumite). Ovakav rezultat nam pokazuje da svi natjecatelji napreduju i da spremni očekujemo prvenstvo Hrvatske u listopadu.
Najuspješnija velikogorička natjecateljica je danas bila Katja Braica koja je osvojila dva zlata; u uzrastu 2008. godište -50kg te u uzrastu 2007. godište -54kg.